ULUSLARARASI TİCARET VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.

ULUSLARARASI TİCARET DANIŞMANLIĞI

ULUSLARARASI HUKUK DANIŞMANLIĞI

YÖNETİM DANIŞMANLIĞI

SEM, gerek yurtdışındaki müşterilerine gerek Türkiye' deki şirketlere uluslararası ticaret konusunda profesyonel destek vermektedir.

SEM, yerli ve yabancı şirketlere Türkiye' de veya yurtdışında yapacakları ticarette, ortaklıklarda, yatırımlarda genel ve uluslararası anlaşmalar konusunda hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir.

SEM, şirketlere daha verimli ve daha fazla sürdürülebilir kar etmeleri amacı ile yönetim danışmanlık hizmetleri vermektedir.

SEM, yurtdışında yatırım yapmak isteyen Türk firmalarına ve Türkiye' de yatırım yapmak isteyen yabancı firmalara projelendirmeden, anahtar teslimi yatırım yapılmasına kadar çok geniş bir alanda danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

YATIRIM DANIŞMANLIĞI

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

SEM, uluslararası çimento ticareti konusunda önde gelen firmalardan olup, değişik türlerde klinker ve çimentonun ticaretini gerçekleştirmektedir. Bu ürünler arasında normal portland çimento ve klinker türleri, beyaz çimento, diğer özel çimentolar ve curuf yer almaktadır.

SEM, Türkiye' de üretilen demir çelik mamüllerinin ihracatını yapmakta, ayrıca yurtdışındaki diğer üreticilerden müşterilerine uluslararası demir ve hurda ticareti gerçekleştirmektedir.

SEM' in uzmanlık konularının başında hafif ve ağır hafta, pvc, Idpe, hdpe, edc, PA gibi petrokimya ürünlerinin ithalatı ve ihracatı gelmektedir. SEM kuruluşundan itibaren bu ürünlerin ticaretini gerçekleştirmektedir.

SEM, uzun yıllar uluslararası kağıt ticareti içerisinde yer almış, çeşitli kaynaklardan Türkiye'ye kaliteli tomruk, kraft kağıt ve diğer özel kağıtların ithalatını gerçekleştirmektedir. Türkiye'den başta çimento torbası olmak üzere çeşitli cinste torbaların ihracatını yapmıştır.

SEM, savunma ve güvenlik alanındaki çeşitli şirketlerin Türkiye temsilcisi olarak hizmet vermiş ve istenilen ürünlerin ihalelerle ve direkt satışını gerçekleştirmektedir.

SEM'in faaliyet alanları arasında başta tarım ve tekstil olmak üzere çeşitli makine ve ekipman ithalat ve ihracatı, hastane ekipmanları ve seyyar hastane ithalatı, yüzer marina ve gelişmiş güvenlik sistemleri ithalatı konuları bulunmaktadır. SEM bu konularda çeşitli uluslararası firmalara temsilcilik yapmış, danışmanlık hizmetleri vermiş ve anahtar teslim Dünya Bankası projeleri gerçekleştirmiştir.

ULUSLARARASI TİCARET SEKTÖRLERİ

SEM, kurulduğu yıldan itibaren Türkiye' ye kaliteli kömür ve petrokok'un ithalini gerçekleştirmiştir. Dünya enerji sektörünün önde gelen firmalarının temsilciliğini ve danışmanlıklarını yapmış olup, bu konularda çalışmalarına devam etmektedir.

Klinker ve Çimento

Kömür ve Petrokok

Kağıt ve Torba

Demir  Çelik

Petrokimya Ürünleri

Savunma Sanayii

Enerji ve Diğer Sektörler

ALMANYA

İn

İngiltere

İSPANYA

ALMANYA

İNGİLTERE

PORTEKİZ

İSPANYA

YUNANİSTAN

İTALYA

FRANSA

İSVİÇRE

ABD

GÜNEY AFRİKA

KUZEY AFRİKA

ı

IRAK

RUSYA

BANGLADEŞ

JAPONYA