ULUSLARARASI TİCARET VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.

ULUSLARARASI TİCARET DANIŞMANLIĞI

ULUSLARARASI HUKUK DANIŞMANLIĞI

YÖNETİM DANIŞMANLIĞI

SEM, gerek yurtdışındaki müşterilerine gerek Türkiye' deki şirketlere uluslararası ticaret konusunda profesyonel destek vermektedir.

SEM, yerli ve yabancı şirketlere Türkiye' de veya yurtdışında yapacakları ticarette, ortaklıklarda, yatırımlarda genel ve uluslararası anlaşmalar konusunda hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir.

SEM, şirketlere daha verimli ve daha fazla sürdürülebilir kar etmeleri amacı ile yönetim danışmanlık hizmetleri vermektedir.

SEM, yurtdışında yatırım yapmak isteyen Türk firmalarına ve Türkiye' de yatırım yapmak isteyen yabancı firmalara projelendirmeden, anahtar teslimi yatırım yapılmasına kadar çok geniş bir alanda danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

SEM, 9 Kasım 1989 tarihinde kurulmuş özel bir uluslararası ticaret ve danışmanlık şirketidir. SEM, Türkiye' den mal ve hizmetlerini yurtdışına açmak isteyen Türk firmalarına, bu pazarlara yönelik stratejik araştırmalar yapmakta, pazarlama ve satış desteği vermekte, gerektiğinde konunun uzmanı şahıs veya şirketlerle irtibata geçerek işlemleri hızlandırmakta, ortak bulmakta, hukuki altyapıyı, hazırlamakta, idari ve yatırım danışmanlığı yapmakta, projelendirmeyi konusunda a' dan z' ye geniş danışmanlık hizmeti vermektedir. SEM' in yönetim danışmanlığı verdiği firmalardaki hedef verimliliğin ve karın artmasıdır. Gerektiğinde bu hizmetlerin gerçekleşmesi için şirketlerin yönetim kurullarına üye vermektedir.

YATIRIM DANIŞMANLIĞI

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Süha Tarman

Genel Müdür

1958 yılında Ankara’da doğan Suha Tarman, Ankara Koleji ve ODTÜ mezunudur.

 

1983 yılında Çanakkale Çimento AŞ de Dış icaret ve Planlama Müdürlüğü ile başlayan iş hayatına daha sonra bir Türk-Amerikan ortaklığı olan Destek uluslararası Ticaret san ve turizm şirketinde Genel koordinatörlük ve bağlı şirketlerde Yönetim Kurulu üyeliği ile devam etmiş, daha sonra Adana Çimento, Bolu Çimento , Oyka kağıt ambalaj şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği, OYAK grubu Oytaş iç ve dış Ticaret Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2010 yılından itibaren dünyanın ikinci büyük Çimento grubu olan Heidelberg Cement HC Trading ülke Danışmanlığı yapmış halen de yerli ve yabancı çeşitli firmalara Yönetim kurulu Danışmanlığı yapmaktadır,  ana hissedarı bulunduğu SEM uluslararası Tic ve Danışmanlık şirketi 30 yıldır uluslararası Ticaret faaliyetlerinde bulunmakta, yerli ve yabancı şirketlere temsilcilik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

2003 yılına kadar Orta Anadolu İhracatçılar Birliğinde (OAİB) Başkan vekilliği ve Çimento Komite Başkanlığı , Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Temsilciliği yapan Tarman, 2009 yılından itibaren DEİK Dış ekonomik Kurulunda Güney Afrika İş Konseyi Başkan yardımcılığı görevinde bulunmaktadır. Çeşitli derneklerde Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlıkları bulunmaktadır. Halen İstinye Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan Tarman, İTO, Sabancı Üniversitesi, MEF Üniversitesi ve diğer Üniversitelerde Dış Ticaret konularında seminerler vermekte, Uluslararası Sanayi, Yatırım ve Ticaret konularındaki toplantılara konuşmacı olarak katılmaktadır.

SÜHA TARMAN, GENEL MÜDÜR